A grafikai sokszorosító eljárások / a litográfia / Magyar vonatkozású külföldi kőrajzok / magyarországi kőnyomdászok és kőrajzolók / Pest-Budát ábrázoló kőrajzok jegyzéke
Jellemzők
Szerző: Nagy Zoltán
Illusztrátor: Jeges Ernő borítójával
Kiadva: Budapest, 1934
Kiadó: Mérnökök Ny.
Kötés: kiadói papír
Oldalszám: 135p, 8t
Állapot: 

Dedikáció:  "Alföldi András Professzor Úr Őfőméltóságának alázatos tisztelettel Nagy Zoltán"
Alföldi András régészprofesszor, ókortörténész. Behatóan foglalkozott epigráfiával és numizmatikával is. Legfőképpen a császárkori Pannóniára specializálódott, de érintette a hunok és az avarok hagyatékát is.

A budapesti Pázmány Péter Tudományegyetem Művészettörténeti és Keresztényrégészeti Intézetében készült doktori értekezés.

Részlet a könyvből:
"A grafika szó jelentésének köre azonban ma már csak a rajznak vagy festménynek mechanikai, vagy kémiai úton, nyomólemezekkel történő sokszorosítására korlátozódott. A mai szóhasználat szerint tehát a grafika lényegéihez hozzátartozik a nyomtatás útján való sokszorosítás, míg valamely eredeti művészi alkotásnak kézzel történő, újabb példányban való előállítását másolatnak nevezzük. Aszerint, hogy a nyomólemezt maga a művész készíti vagy más szakember hozza létre valamely eredeti mű után, beszélünk eredeti és reproduktív grafikáról."

Cikkszám:
34907
Magyar litográfia (kőrajz)
Magyar litográfia története a XIX. században
8 000 Ft