Frissítve :2010. 06. 24.

MŰVELŐDÉSTÖRTÉNET

 

      Magyar tallózó  
* Ne sajnálja a száját kinyitni társad. szokások nyelvkönyvek tükrében Magvető, 1978 Magyar tallózó 500
1 napos szállítási határidővel
Erdődi Edit szerk. Szeretők és házastársak (levelek) Magvető, 1978 Magyar tallózó 500
1 napos szállítási határidővel
Faludi Ferenc Téli éjszakák. Válogatás Faludi Ferenc prózai műveiből Magvető, 1978 Magyar tallózó 500
Heltai Gáspár Háló (válogatás) Magvető, 1979 Magyar tallózó 500
Kerényi Ferenc szerk. Borzasztó torony (Képek a magyar vándorszínészet világából) Magvető, 1979 Magyar tallózó 500
Reményik Zsigmond A képzelgő lámpagyújtogató. Fordítások Reményik Zsigmond spanyol nyelvű műveiből Magvető, 1979 Magyar tallózó 500
Tarr László szerk Az ezredév Magv.1979 Magyar tallózó 500
     
      Magyar Hírmondó  
* Francia tükör Magvető, 1987 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
* Műferdítések és poétikai rugamok. XIX. sz-i élclapjaink paródiái és travesztiái Magvető, 1983 Magyar Hírmondó 800
1 napos szállítási határidővel
* Régi magyar levelestár 1-2 Magv. 1981 Magyar Hírmondó 1 200
1 napos szállítási határidővel
Bárótzi Sándor, Kazinczy Ferenc *ford. Érzelmes históriák, Bácsmegyeynek öszve-szedett levelei Magvető 1982 Magyar Hírmondó 800
1 napos szállítási határidővel
Bárótzi Sándor, Kazinczy Ferenc fordításai Érzelmes históriák (XVIII. századi irod. Felvilágosodás) Magvető 1982 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
Cholnoky Viktor A kísértet. Válogatás Cholnoki Viktor publicisztikájából. Magvető, 1980 Magyar Hírmondó 500
Cholnoky Viktor Trivulzio szeme. Válogatás Cholnoki Viktor novelláiból. Magvető, 1978 Magyar Hírmondó 500
Faustus, Verancsics Machinae novae és más múvei Magvető,1985 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
Hargittay Emil szerk. Hatvanhat csúfos gajd (XVI.-XVIII. Századi magyar csúfolók és gúnyversek) Magvető 1983 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
Hargittay Emil-Tolnai Gábor *szerk Régi magyar levelestár 1-2.  XVI-XVII.sz. Magvető 1981 Magyar Hírmondó 1 400
1 napos szállítási határidővel
Hermann Imre Az ember ösztönei Magvető 1984 Magyar Hírmondó 1 200
1 napos szállítási határidővel
Juhász István szerk. Tudományos Gyűjtemény 1-2 (1817- 1841) Magvető, 1985 Magyar Hírmondó 800
1 napos szállítási határidővel
Ignotus Emma asszony levelei.  Egy nőimitátor a nőemancipációért Magvető, 1985 Magyar Hírmondó 600
Kiss Károly Magyar alvitézek hőstettei az újabb üdőszakban Magvető, 1984 Magyar Hírmondó 500
Madas Edit * válogatta A Néma Barát megszólal (Válogatás a Karthauzi Névtelen  beszédeiből) Magvető 1985 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
Mátray Gábor A Muzsikának Közönséges Tört. Magvető 1984 Magyar Hírmondó 800
1 napos szállítási határidővel
Nagy Ignác műveiből válogatás (Szigethy G. Szerk) Uracsok és arszlánnők Magvető 1980 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
Pogány Péter szerk. Riadj magyar (1848-49 fametszetes ponyvái, csatakrónikái) Magvető 1983 Magyar Hírmondó 500
 
Pulszky Terézia Egy magyar hölgy emlékiratai Magvető 1986 Magyar Hírmondó 500
1 napos szállítási határidővel
Róheim Géza Granadától Segoviáig Magvető 1984 Magyar Hírmondó 800
1 napos szállítási határidővel
Róheim Géza írásai A bűvös tükör (tanulmányok a magyar néphitből) Magvető Magyar Hírmondó 1 000
1 napos szállítási határidővel
S. Varga Katalin szerk Hazai tudósítások Magvető, 1985 Magyar Hírmondó 800
1 napos  szállítási határidővel
Sas Péter válogatta Ódon Erdély 1-2 (Művelődéstörténeti értekezések) Magvető, 1986 Magyar Hírmondó 1.200
 
Szlatky Mária * szerk Minden doktorságot csak ebből késértek” Szemelvények orvosi kézikönyvekből Magvető 1983 Magyar Hírmondó 500
 
Vigh Károly Asszonyok és férfiak tüköre (tanúvallomások a XVII.sz. Marosvásárhelyéről Magvető 1980 Magyar Hírmondó 700
1 napos szállítási határidővel
Wesselényi Polixéna Olaszhoni és schweizi utazás 1842 Magvető, 1981 Magyar Hírmondó 500

 

Szerző  név

Könyv  cím

Kiadó 

Megjegyzés

Ár/ Ft

Eco, Umberto * szerk. A szépség története Bp. Európa 2007  

3.500

Héjjné, Détári Angéla Régi magyar ékszerek Bp. 1976. Corvina  

2.500

Kiss P. Török J. Bányászat a bélyeggyűjtésben és a kisgrafikában Miskolc é.n. [2006]  

1.000

Kovács József dr. szerk* Postás szaknaptár 1938. évre [Bp. 1938] 156 p. kötött, egészvászon

1.500

Patay Pál Régi harangok Bp. Bp.[1977] Corvina  

1.500

Pereházy Károly* szerk. Vendégváró régi házak (vendéglők építéstörténete) Bp.1979 Műszaki  

2.000

Tarr László A kocsi története Bp. 1968 Corvina  

2.500

       

 

SOROZATOK

 

 

 

 

 

AURÓRA

 

 

 

Benda Kálmán szerk.

A magyar jakobinusok. Iratok, levelek, naplók

Bibliotheca, 1957

Aurora VIII. Félvászon kötés

1.200

Casanova, Giacomo

Emlékiratok. Válogatta, fordította, a bevezető tanulmányt írta Kolozsvári Grandpierre Emil 

Bibliotheca, 1960

Aurora XV.  Félvászon kötés

1.200

Köpeczi Béla szerk.

II. Rákóczi Ferenc válogatott levelei

Bibliotheca, 1959

Aurora X.  Félvászon kötés

1.200

Macaulay, Th Babington

Esszék. Válogatta és a bevezető tanulmányt írta Sükösd Mihály

Bibliotheca, 1961

Aurora XVIII. Félvászon kötés

1.200

Turóczi Trostler József szerk

Magyar Simplicissimus. 

Művelt Nép, 1956

Aurora IV. Félvászon kötés

1.200

 

 

EURÓPA ANTOLÓGIA

A könyvek 1 napos szállítási határidővel vehetők át

 

 

Kulin Katalin összeállító Utazás a régi Angliában Gondolat, 1964 ANGOL RENESZÁNSZ ÉS POLGÁRI FORRADALOM CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Oliver Cromwell Beszédeiből, leveleiből Gondolat, 1960 ANGOL RENESZÁNSZ ÉS POLGÁRI FORRADALOM CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Rázsó Gyula összeállító Felfedezők, kalózok, gyarmatosítók Gondolat, 1963 ANGOL RENESZÁNSZ ÉS POLGÁRI FORRADALOM CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Gorilovics Tivadar* A korai francia felvilágosodás Gondolat, 1961 FRANCIA FELVILÁGOSODÁS CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Győry János* A francia Enciklopédia. Szemelvények Gondolat, 1962 FRANCIA FELVILÁGOSODÁS CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Madácsy László* Francia irodalmi szalonok Gondolat, 1963 FRANCIA FELVILÁGOSODÁS CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Staud Géza* A francia színház a XVIII. században Gondolat, 1974 FRANCIA FELVILÁGOSODÁS CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

 Ritoók Zsigmond  Régi görög hétköznapok (szemelvények a görög művelődés forrásaiból) Gondolat, 1960 GÖRÖGORSZÁG CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Sarkady János

A demokrácia bölcsője

Gondolat 1960

GÖRÖGORSZÁG CIKLUS

1200

1 napos szállítási határidővel

 Szilágyi János György  A görög művészet világa I-II. Gondolat, 1962 GÖRÖGORSZÁG CIKLUS 2000

1 napos szállítási határidővel

 

Kulcsár Zsuzsánna A középkori élet Gondolat, 1964 KÖZÉPKOR CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Marosi Ernő A középkori művészet világa Gondolat, 1969 KÖZÉPKOR CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Mezey László Krónikások - krónikák I-II. Gondolat, 1960 KÖZÉPKOR CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Mezey László összeállító Deákok és lovagok. Versek a XI-XIII. századból Gondolat, 1961 KÖZÉPKOR CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Pálvölgyi Endre * Németalföldi tengerjárók Gondolat, 1961 NÉMETALFÖLDI FORRADALOM CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Arentino, Pietro Válogatott írásai Gondolat, 1959 RENESZÁNSZ CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

CAMPANELLA, TOMMASO:  A Napváros Gondolat, 1959 RENESZÁNSZ CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Kardos Tibor összeállító Dante, Petrarca, Boccacio. Művészéletrajzok Gondolat, 1963 RENESZÁNSZ CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Kardos Tibor összeállító Petrarca levelei Gondolat, 1962 RENESZÁNSZ CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Marx József összeállító Olasz reneszánsz komédiák Gondolat, 1972 RENESZÁNSZ CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Castiglione László A római művészet világa Gondolat, 1974 RÓMAI CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Diósdi György A római jog világa Gondolat, 1973 RÓMAI CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

 Horváth István Károly  Irodalmi élet a régi Rómában Gondolat, 1962 RÓMAI CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

 Maróti Egon  Rabszolgák az ókori Rómában Gondolat, 1969 RÓMAI CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

 Moravcsik Gyula  Miről vallanak a papíruszok? Gondolat, 1961 RÓMAI CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

Dolmányos István* Orosz forradalmárok a XIX. században Gondolat, 1970 XIX. SZÁZADI OROSZORSZÁG CIKLUS 1200

1 napos szállítási határidővel

 

 

MAGYAR KÖNYVTÁR

 

 

 

Lukácsy Sándor összeállította

Emlékképek a reformkor irodalmából

Magvető, 1958

Magyar könyvtár Félvászon, kartonkötés. Borítóval

1000

Stoll Béla szerk. 

Magyar széphistóriák

Magvető, 1955

Magyar Könyvtár

800

Teleki László, Nagy Ignác, Szigligeti Ede

Három reformkori dráma:
1. Kegyenc
2. Tisztújítás
3. Szökött katona

Magvető, 1959

Magyar könyvtár Félvászon, kartonkötés. Borítóval

1000

 

 

MAGYAR SZÁZADOK

 

 

 

Ady Endre

Válogatott levelei

Szépirodalmi, 1956

Magyar Századok. Egészvászon

1500

Kemény János

Önéletírása és válogatott levelei

Szépirodalmi, 1959

Magyar Századok. Egészvászon. Borítóval.

1600

Ráby Mátyás

Önéletírása

Szépirodalmi, 1956

Magyar Századok. Egészvászon

1500

Tanárky Gyula  naplója (1849-1866)

Kossuth emigráció szolgálatában.

Szépirodalmi, 1961

Magyar Századok. Egészvászon. Borítóval.

1600

Teleki László

Válogatott munkái (1-2)

Szépirodalmi, 1961

Magyar Századok. Egészvászon

2000

Teleki Sándor

Emlékezései

Szépirodalmi, 1958

Magyar Századok. Egészvászon

1500

 

 

 

 

 

Árvay József

A térszíni formák nevei Kalotaszegen

Kolozsvár 1943

Dolgozatok a M.Kir. Ferenc. J. Tud. Egy. Nyelvtd.Int. 9.sz.

800

Bene Lajos dr. Kővágó József *

Budapest küzdelme az új életért. Beszámoló a város közállapotairól az 1946. évben

Bp. Székesfővárosi Irod. Int. 1946

Bp.Statisztikai Zsebkönyvtára. 2.sz.  184 p. fotókkal

1.500

Burton R.  Cavendish R.

A világ száz csodája Barangolás az építészet lenyűgöző alkotásai között

Magyar Könyvklub 1991 

album, 240 p.

2.000

Csukly László

Babits Mihály és Esztergom

Tatabánya 1980

68 p.   8 t. fotó  Komárom megyei Honismereti kiskönyvtár     520 pld -ban

500

Dékány Károly

Hollandiai könyvtártörténelem (kolostorkönyvtárak, nyomdászok)

1983

176 p. 

600

Hekler Antal

Nekrológok és emlékbeszédek 1907-1938

Bp, 1944, Tanítványok kiadása

Fűzve. 32 lap
Számozott.

400

Márki Sándor dr.

Háborús beszédek  a doktoravatásokon mondta...

Kolozsvár 1915    Ajtai K Albert

63 lap

600

Mártonfy Márton * szerk.

 

Iparosok olvasótára VIII. évf.
tartalomból
: mai iparművészet, Bártfa története, sörfőző lányok a Szepességben stb.
Bp. 1901 Lampel kopottas,  kiadói vászon kötésben 1-10 f. tartalomból: magyar ipar úttörői, magyar mészárosság  kézművességről  stb..

2 000

Máté Imre dr. 

A Földmívelésügyi Minisztérium története  (1848-tól)

 Nyomtatott Beniczky nyomda Homokon (1930) 

Klny. 57 p. ded.

800

Naftali Kraus

Ősi forrás A heti szidrák, Az atyák bölcs tanításai

Fórum rt. 1990

575 p.

1.200

Ortvay Tivadar dr

Emlékbeszéd Csapár Benedek felett    (Emlékbeszédek az MTA  elhúnyt tagjai felett)

MTA 1908

53 p. fűzött.

600

*

Die Weihnachtskrippe

Köln, 1983

Fűzve 73 p. 

600

1 napos szállítási határidővel

*

A Mátyás  Graduale  (Corvina)

Magyar Helikon 1980

sok iniciáléval,  színes miniatúrákkal

    2500

*

A Szikra Lapnyomda betűmintakönyv

Bp. 1971

 

    1200

*

Források Budapest múltjából  
 1-4

Bp. Főváros Levéltára Forráskiadványai        1971- 1973

 

 5000

*

Magyar nyelvű halotti beszédek a XVII. századból

MTA, 1988

Fűzve

1500

*

Mozaikok Csongrád város történetéből 1978.

Csongrád 1978

1000 pld.

600

*

Művelt és udvarias ember a XX. században

Pesti Napló

 

1000

*

Nyíregyháza városképi és műemléki vizsgálata 

Múzeumok és Műemlékek Orsz.  Közp. 1951

Kézirat gyanánt, stencil

     900

*

Szabolcs-Szatmár megye bemutatkozik

Szabolcs-Szatmár megye Tanácsa  én

Idegenforgalmi kiadvány, oroszul is

    600

*

Villány szociográfiai adattára  községi adattár 1. szám

Magyar Szociográfiai Intézet

20 lap.

      500

*judaika - Hobson, Laura Z.

Hallgatólagos megegyezés Gentleman, s agreement 

Nova 1948

„Hat hónapig zsidó voltam”

     900

Az 1928. évi prágai nemzetközi népművészeti kongr.

Jelentések a magyar népművészetről

MTA  Bp. 1929

Győrffy I. Bartók B. Lajtha L. Ernyey J.  Visky K.

1500

Braun Soma dr.

A népmese (Bevezetés az összehasonlító mesekutatásba)

Genius kiadás

Szabadiskola VIII. 

1500

Berenik Anna

A félremagyarázott Anonymus.  I. Magurától Lebediáig

Köszegi  Ált. Isk. 1995

 

1500

 Bitter Illés

A Ciszterci-rend bp-i Szent Imre Gimnáziumának Értesítője

Bp. 1931-1939

több füzet egybekötve,
egészvászon 
kötésben

2000
1 napos szállítási határidővel

Brett  Forman

A mórok. Az iszlám nyugaton. Fényképezte Werner Forman

Gondolat 1985

 

    2000

Bíró Endre

Magyar Jogi kisszótár

Közg. és jogi, 1996

 

1000

 Buday László

Fejlődés, hit, alkat

Veritas 1944

94 p. félvászon, borítóval

1000
1 napos szállítási határidővel

Csapody Csaba,  Csapodyné Gárdonyi Klára  szerk.

Bibliotheca Corviniana

Magyar Helikon, 1981

 Egészvászon kötésben, borítóval. 326 lap.

  5.000
 

Féja Géza

Régi magyarság. A magyar irodalom története a legrégibb időktől 1772-ig.  3.kiadás

Magyar Élet, 1943

 

 1200

Fischer Sándor

Retorika

Kossuth 1975

 800

Fogaras I. dr.       Zala Júlia  dr.

Banküzemtan, - Bankmérlegek (A mérlegek elemzése és ellenőrzése..)

Saldo 1990

 

1000

Fritz József

A magyar könyv története 1711- ig. 

Magyar Helikon 1959

Egészvászon  kötés 201 p. 

2500

Glatz Ernő

Az álom a költészetben, különös tekintettel a magyar költészetre

Bp. 1909.

Dedikálva Moskovitz Iván országgyűlési képviselőnek  kötés nélkül

   1500

Hézser Aurél dr. Baránszky - Jób László  szerk.*

A magyar öntudat kistükre      

Bp. 1941, Felső. Keresk. Isk. Tanárok. Nemz.szövetsége

A magyarság-tudomány irodalmával

   2000

Jacobi Julius dr.

Lehr und Lesebuch der magyarischen Schprache für Mittelschulen (zweiter Teil )

Nagyszeben (Hermannstadt) 1902

szószedettel, félvászon  91 lap

 1200

Katona Imre Magyar kerámia és porcelán Képz. 1978. Képzőműv. Zsebkönyvtár

3 500

Kiss Samu

Én és az én házam.  Az úrnak szolgálunk (evangéliumi posztilla iskolák és családok buzgólkodására)

Nógrádi Evangélikus Egyházmegye  1936

337. lap. egészvászon kötés

 800

Klix, Friedhart

Az ébredő gondolkodás Az emberi intelligencia fejlődéstörténete

Gondolat, 1985

Egészvászon, borítóval

1200

  A kolozsvári Állami Magyar Színház 175 éves Kolozsvár 1967 emlékfüzet, fotókkal illusztrált

600

Hornyánszky Nándor

Erkölcsi rend és szakmaiság a tantervekben. Tantervtörténeti tanulmányok .

Bp, 1999, OKI

Fűzve

800

Magyar Kir. Állami Térképészeti Intézet

Betűmintakönyve

Bp. 1937

55. lap.

 2500

Magyar Király Posta- vezérigazgatóság

Adatok a Magyar Posta 1936 évi működésérõl

Bp. 1937

 

 600

Magyar Király Posta- vezérigazgatóság

Adatok a Magyar Posta 1938 évi működésérõl

Bp. 1939

 

  600

Magyar Király Posta- vezérigazgatóság

Adatok a Magyar Posta 1939 évi működésérõl

Bp. 1940

 

  600

Magyar Király Posta- vezérigazgatóság

Adatok a Magyar Posta 1940 évi működésérõl

Bp. 1941

 

  600

Margócsy Emil

A Nyíregyházi  gr. Széchenyi I. Felső Keresk. Isk. Évkönyve

1939-40  Nyíregyháza

 

 700

Megyer Szabolcs

Arany János és Buda-Pest

Akad. 1958

Illusztrált

  500

Mertz, Bernd A

A csillagok tükrében. Gyakorlati útmutató az asztrológiához

Magyar Könyvklub, 1995

Egészvászon, borítóval

1200

Mezey László

Irodalom- és művelődéstörténeti tanulmányok a magyar középkorról

Eötvös-füzetek, 1988

Fűzve. 1000 pld.

800

Nagy József

Valláskönyv az elemi népiskolák III. és IV.oszt. Református növendékei számára

Aiud (Nagyenyed)  Romániai Erdélyi Ref. Egyházkerület 1944

A Romániai Református Egyház Valláskönyvei

 1600

Rákos Ferenc Nemzedékről nemzedékre Ezer orosz - magyar közmondás és szólás. Összehasonlító gyűjtemény Művelt Nép 1955 magyar és orosz nyelven

1 500

Sárosi Bálint

Zigeuner musik

Corvina 1977

Cigány zenéről, németül

 2000

Sérullaz, Maurice

Az impressionizmus enciklopédiája

Corvina 1978

 

 2500

Sőregi János dr

A debreceni Déri Múzeum Évkönyve 1943-1947

Debrecen 1948

Képekkel fametszetes borítóval

1 500

Szabédi Lászó

A magyar ritmus formái

Áll. Irod. és Műv. Kiad. Bukarest  (1958 ?)

300 pld.-ban adták ki  Magyarország részére

 2.000

Szy, Tibor * szerk

Hungarians in Amerika

New York  1966 The Kossuth Fund,

A biographical directory of professionals of Hungarian origin in the Americas

 2.000

Szvesnyikov Az üveg titkai Bp. 1948 Győry Miklós rajzaival

700

Toldy László ifj. dr. szerk

Prohászka Ottokár emlékalbum

Bp. é.n. Mercedes [1927]

Egészvászon, 25x30cm,
 212 p + 55 p

2.000

Tóth Béla

Mendemondák
(A világtörténet furcsaságai) 4 képpel

Athenaeum, 1896.

 Kiadói, kopottas  egészvászon-kötésben.

2.000
1 napos szállítási határidővel

Tóth Béla

Magyar ritkaságok Képekkel és hasonmásokkal

Athenaeum, 1899

Kiadói, kopottas  egészvászon-kötésben.

2.000

Vajda- Lukász- Kadocsa -Hetey

A hírközlés krónikájából (Adalékok a posta történetéhez)

Közlekedés Dokumentációs V.  Bp. 1965

 

 1.500

Venczel József

Az önismeret útján (szociológia)

Kriterion 1980

Bevezető: Imreh István  

       900

Staud Géza

A magyarországi jezsuita iskolai  színjátékok forrásai 1-3 kötet

Bp. 1984 MTA 

504 , 469, 331 p.

  3 000
1 napos szállítási határidővel

Svékus Olivér Titkosírások.
Szecskó Tamás és Varga Imre rajzaival
Bp.1989, Móra Készült a Móra Könyvklub tagjainak. Kereskedelmi forgalomba nem került.

600

VAY Sándor Összegyűjt.   Régi nemes urak  urasszonyok               Históriák, legendák, virtusos cselekedetek.  Bp. 1908. Singer és Wolfner.  korabeli, kopottas egész-vászon kötésben

2.500

Zsoldos Benő A játékkártya és története Gondolat 1980  

600

Stefan Zweig - Sigmund Freud

Zweig és Freud levelezése

Balassa 1993

 

800

 


Film és színház

   

 

*

Műkedvelők színműtára.

Népművelési Titkárok Nemzeti Szövetsége, 1932

Fűzve

800

Fischer Sándor

A beszéd művészete 

Gondolat 1969

2. kiad.  Két hanglemezzel

1.500

[Gogol] Horvai István, Darvas Iván

Egy őrült naplója

Bp. 1973 Szkénétéka

50 fotóval és  Darvas Iván rajzaival

1.000

Kazimir Károly

Színházi műhely. Három rendezőpéldány. /Bartókiána, A csendes amerikai, Ezeregyéjszaka)

Gondolat, 1975

Fűzve

900

Működéstani könyvtár II

Szcenográfia II.

Színháztud. Int. 1960

800 pld

800

Nagy Adorján

Színpad és beszéd. Válogatott tanulmányok.

Magvető, 1964

Egészvászon, szakadt  borítóval. 2400 pld.

1.000

Pálffy József, dr heller József, Molnár Gábor, Pálffy István

Akinek inge vegye magára!  A Debreceni Dongó-színpad legjobb műsorszámai

Hajdú-Biharmegyei Napló kiadása, 1957

Fűzve

600

Szűcs Ádám

Az igazi filmművészetről

Hajnal Nyomda kiadása h.n.. é.n.

119 p. illusztrált

1.200


vissza a kezdő lapra

A fenti tételek megrendelhetők
telefonon vagy e-mailben és a visszaigazolásunk után, megvásárolhatók üzletünkben, vagy  utánvéttel postázzuk a megadott címre.

Számítógépes nyilvántartásunkból közel 18.000 könyv közül választhat. Előjegyzéseket is szívesen fogadunk.
Budai Fő Antikvárium
1027 Budapest Fő u. 69
Tel. 201-8446, 06-30--3536085, 06-30-5688225
e-mail:     budaifo@gmail.com

WEB        www.foantikvarium.hu